Шість пріоритетних досліджень для раннього виявлення новоутворень ➡ Роз’яснення НСЗУ 05.02.2021

Шість пріоритетних досліджень для раннього виявлення новоутворень ➡ Роз’яснення НСЗУ 05.02.2021


Один з фокусів Програми медичних гарантій цього року – рання діагностика онкологічних захворювань 👇
➡ Мамографія;
➡Гістероскопія;
➡Езофагогастродуоденоскопія;
➡Колоноскопія;
➡Цистоскопія;
➡Бронхоскопія.
Пацієнти в рамках зазначених обстежень за Програмою медичних гарантій отримують безоплатно:
➡ власне, дослідження;
➡консультацію лікаря перед дослідженням з виявленням протипоказань та аналізом попередніх досліджень;
➡аналіз та опис результатів досліджень, направлення до вузьких фахівців;
➡за потреби – взяття матеріалу для досліджень і його дослідження;
➡при деяких дослідженнях – консультацію анестезіолога та анестезію;
➡надання результатів обстеження на плівці чи запис на цифровий носій.
Повний перелік послуг для кожного виду безоплатних досліджень є на сайті НСЗУ у розділи Вимоги до Програми медичних гарантій – 2022. #ПМГ2022

Унікальні операції на суглобах проводять хірурги на Бериславщині

  Про це повідомляє інформаційне видання «Український Південь» з посиланням на допис завідуючого хірургічним відділенням КНП Бериславська ЦРЛ, лікаря-хірурга вищої категорії, депутата міської ради Володимира Сінякова у соцмережі. У повідомленні йдеться про наступне:

«Шановна громадо. Підводимо підсумки роботи хірургічного відділення КНП «Бериславська центральна районна лікарня» м. Берислав. За останній рік лікарі-хірурги впровадили нові оперативні втручання, зокрема лапароскопічне лікування діафрагмальних та післяопераційних гриж.

Травматолог відділення запровадив артроскопічні втручання на колінному суглобі. На потоці проводяться лапароскопічні операції з приводу пахових гриж, жовчно-камяної хвороби та гострого апендициту, операції при різноманітних переломах з використанням металоостеосинтеузу.

Проліковано 1076 пацієнтів. З них виконано 524 хірургічних та 161 травматологічних операцій. Двоє хірургів отримали спеціалізацію з гнучкої ендоскопії та ультразвукової діагностики, що дає змогу частіше використовувати дані методи діагностики у лікуванні пацієнтів нашого відділення.

Персонал відділення складається з завідувача відділенням, хірурга вищої категорії Сінякова Володимира Васильовича, хірурга першої категорії Крот Андрія Вікторовича, ветерана хірургії Тучика Петра Олександровича, хірургів другої категорії Пашкана Вадима Сергійовича та Рахмакова Володимира Сергійовича, Павлівського Ігоря Ярославовича, травматолога Величко Олексія Григоровича, уролога першої категорії Солодова Олександра Володимировича».

Що робити у випадку травмування та яка медична допомога безоплатна?

Роз’яснення НСЗУ

Взимку є висока ймовірність травмування через ожеледицю або захоплення зимовими видами активного дозвілля. Що робити, якщо ви або ваші близькі травмувались, та яку безоплатну медичну допомогу можна отримати при травмуванні?

📌Якщо є інтенсивний біль, набряк, деформація частини тіла, головний біль, порушення координації та інші неприємні відчуття, потрібно звернутись по медичну допомогу.

📌Диспетчер надасть інформацію щодо першої допомоги.

📌Бригада екстреної медичної допомоги оцінить стан пацієнта та транспортує, за потреби, до медзакладу.

📌Незалежно від того, потребує людина з травмою госпіталізації чи ні, швидка має доставити її у заклад, що має контракт з НСЗУ.

📌Якщо пацієнт потребує тривалої реабілітації, він має право її отримати в рамках пакету "Медична реабілітація дорослих та дітей від 3-х років з ураженням опорно-рухового апарату”.

Як викликати швидку: алгоритм дій для пацієнта. Роз'яснення НСЗУ

Екстрена медична допомога доступна для всіх мешканців України без виключення, навіть якщо немає декларації з лікарем первинної ланки. Електронне направлення для отримання послуги не потрібне.
Екстрена допомога безоплатна. Кошти за надані послуги центрам екстреної допомоги відшкодовує НСЗУ. У 2021 році Національна служба здоров'я України відшкодувала центрам екстреної допомоги понад 10 млрд грн.
📌Алгоритм виклику швидкої.
Якщо на вашу думку ви або людина поруч потребує екстреної медичної допомоги, потрібно зателефонувати за номером 103. Наприклад, людина має симптоми гострого отруєння, травмувалась, знепритомніла, впала у кому, перебуває у тяжкому стані через захворювання на COVID-19, раптово відчула біль у ділянці серця, почались розлади дихання або інший невідкладний стан.
📌Під час дзвінка потрібно:
Надати інформацію про людину, яка перебуває у невідкладному стані: назвати прізвище, ім'я та по батькові, а також вік – якщо відомо, якщо ні – стать та приблизний вік.
Назвати власне ім'я та номер, з якого телефонуєте.
Надати достовірну та детальну інформацію про стан людини: описати, що трапилось, якщо ви були свідком події, стан постраждалого, скарги. Наприклад, людина отримала травмування через падіння з висоти, є ознаки перелому або відсутнє дихання тощо.
Відповісти при необхідності на додаткові запитання від диспетчера швидкої. Не намагайтесь описати ситуацію гірше, ніж вона є або приховати деталі від диспетчера.
Диспетчер екстреної допомоги кваліфікує звернення за категорією критичності та приймає рішення про направлення машини швидкої допомоги. Є чотири рівні критичності: непрофільне, неекстрене, екстрене та критичне.
📌Непрофільне звернення - це, наприклад, коли у людини висока температура і вона навіть не приймала жарознижуючі ліки. Або коли людині потрібно зробити ін'єкцію, поміряти тиск тощо. При непрофільному зверненні диспетчер рекомендує людині звернутись до сімейного лікаря, а також може надати консультацію щодо допомоги.
📌Неекстрене звернення – це звернення, яке потребує оцінки стану людини лікарем, проте не є невідкладним. Наприклад, людина травмувалась, проте може самостійно дістатись до лікарні для діагностики та отримання допомоги. У такому випадку диспетчер, в залежності від ситуації, рекомендує звернутись до сімейного лікаря або найближчої лікарні з травмпунктом і надає її адресу.
📌Якщо людина перебуває у невідкладному стані, який супроводжується порушенням свідомості, ознаками кровотечі, гострого коронарного синдрому, гострого мозкового інсульту, розладами дихання тощо, диспетчер кваліфікує цей виклик як екстрений і направляє до пацієнта швидку, яка має прибути протягом 20 хвилин.
📌Якщо у людини неефективне або відсутнє дихання, масивна крововтрата або кровотеча або інші ознаки критичного стану, цей виклик кваліфікується як критичний. До людини направляється машина швидкої, яка має прибути протягом 10 хвилин.
Зверніть увагу, що на термін прибуття швидкої впливає дорожна ситуація (пробки, ожеледиця, інші сезонні та метеорологічні особливості) та епідеміологічна ситуація.
Якщо диспетчер направляє швидку до пацієнта, зазначте точну адресу: район, населений пункт, вулицю, номер будинку, під'їзду, квартири, поверх, код домофону та як під'їхати – з вулиці, з двору, назвати відомі орієнтири тощо. Якщо точна адреса невідома, необхідно детально описати, як дістатись до постраждалого.
Під час очікування бригади підготуйтесь до приїзду лікарів: виконуйте рекомендації диспетчера щодо допомоги людині.
Якщо у приміщенні є тварини – закрийте їх в окремій кімнаті. Відкрийте двері та звільніть доступ до постраждалого, якщо є можливість. Підготуйте документи – паспорт та медичні документи та речі людини, які потрібні у разі госпіталізації. Якщо немає паспорта – документ, який його замінить.
Якщо є можливість – зустріньте швидку на вулиці, щоб лікарі не витрачали час на пошук квартири.
На місці бригада швидкої допомоги має надати екстрену допомогу та прийняти рішення про подальші дії: якщо необхідно, відвезе постраждалого до найближчої лікарні, що має договір з НСЗУ на відповідний пакет медичної допомоги..
Бережіть себе та будьте небайдужими до тих, хто поруч!

ЩЕПЛЕННЯ — ВАШ ЗАХИСТ: ЯКИХ ХВОРОБ МОЖНА УНИКНУТИ

 Щеплення захищають людство від багатьох інфекційних захворювань. Держава забезпечує громадян безоплатними вакцинами проти найбільш небезпечних хвороб. 

 

 

 

 

 

КНП "Високопільська лікарня"

Комунальне некомерційне підприємство "Високопільська лікарня" Високопільської селищної ради Бериславського района Херсонської області
Код ЄДРПОУ 02003965

74000 смт Високопілля Бериславського района Херсонської області,  вул. Визволителів, 145,  т. 05535-2-12-07